ΚΥΚΛΟΙ ΣΕΜΙΝΑΡΙΩΝ
• Φθινοπωρινός κύκλος
• Χειμερινός κύκλος
• Εαρινός κύκλος
ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΣΕΜΙΝΑΡΙΩΝ

Το εργαστήρι δημιουργικής γραφής "Tabula Rasa" σας προσκαλεί στο φθινοπωρινό κύκλο σεμιναρίων 2018, με καθηγητές που ειδικεύονται στο αντικείμενο που διδάσκουν.

Με το συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορείτε να επιλέξετε οι ίδιοι το μάθημα και τον καθηγητή που σας ενδιαφέρει.

~ Οι εγγραφές έχουν ξεκινήσει και θα διαρκέσουν μέχρι την συμπλήρωση των προσφερόμενων θέσεων.

Έναρξη μαθημάτων: από 17 Σεπτεμβρίου 2018


ΔΕΥΤΕΡΑ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Α ΠΡΩΙΝΟ
11:00-13:00
Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
Α 18:00-20:00 Είδη λογοτεχνικής γραφής Β
(επιστ.φαντασίας, φαντασίας, ρομαντικό, εφηβικό, ιστορικό, αισθησιακό)
Αντιγόνη Πόμμερ
Β 18:00-20:00 Σκηνοθεσία & παραγωγή Άρης Λυχναράς
Γ 18:00-20:00 Δημιουργία χαρακτήρων στη μυθοπλασία Αργύρης Γιαμάλογλου
Δ ΤΑΧΥΡΡΥΘΜΟ
18:00-20:00
Ελληνική γλώσσα
για συγγραφείς και κειμενογράφους
Αλεξάνδρα Χειμώνα
Α 20:00-22:00 Είδη λογοτεχνικής γραφής Α
(αστυνομικό, θρίλερ, τρόμου)
Αντιγόνη Πόμμερ
Β 20:00-22:00

Φωτογραφία & καλλιτεχνική φωτογραφία

Άρης Λυχναράς
Γ 20:00-22:00 Σεναριογραφία - Μέθοδος & τεχνικές Παναγιώτης Καποδίστριας
ΤΡΙΤΗ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Α 18:00-20:00 Ρητορική, φιλοσοφία & ποίηση

Μαρία Σβαρνιά

Β 18:00-20:00 Εγκληματολογία - Ανακριτική Έλενα Μπολονάση
Γ 18:00-20:00 Εικονογράφηση Πανταζής Τσέλιος
Δ ΤΑΧΥΡΡΥΘΜΟ
18:00-20:00
Word Αντιγόνη Πόμμερ
Α 20:00-22:00 Ιστορία της τέχνης: αναδρομή,
κρυφά σύμβολα & σκοτεινή τέχνη

Μαρία Σβαρνιά

Β 20:00-22:00 Ηλεκτρονική εικονογράφηση Αναστασία Κουρή
Γ 20:00-22:00 Εγκληματολογία Β Έλενα Μπολονάση
Δ 20:00-22:00 Όνειρα: Συμβολισμός & αποσυμβολισμός Β Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
ΤΕΤΑΡΤΗ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
A 16:00-18:00 Επαγγελματικό μακιγιάζ Jennifer Ray
Α 18:00-20:00 Θεατρική γραφή Αλεξάνδρα Χειμώνα
Β 18:00-20:00 Το παραμύθι στη μυθοπλασία Τίνα Καμπίτση
Α 20:00-22:00 Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
Β 20:00-22:00 Είδη θεατρικής γραφής Αλεξάνδρα Χειμώνα
ΠΕΜΠΤΗ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Α 18:00-20:00 Νοηματική γλώσσα A Ιωάννα Παπαδοπούλου
Β 18:00-20:00 Στιχουργική Γιάννης Σίννης
Γ 18:00-20:00 Συγγραφή παραμυθιού Αντιγόνη Πόμμερ
Α 20:00-22:00 Νοηματική γλώσσα B Ιωάννα Παπαδοπούλου
Β 20:00-22:00 Πρακτική σκηνοθεσία Άρης Λυχναράς
Γ 20:00-22:00 Ελληνική και παγκόσμια μυθολογία

Αλεξάνδρα Χειμώνα

Δ 20:00-22:00 Φωνητική, ορθοφωνία & χρήση της φωνής

Αμέρισσα Φτούλη

Ε ΤΑΧΥΡΡΥΘΜΟ
20:00-22:00
Video clip:
Από το brainstorming στο σενάριο
Αντιγόνη Πόμμερ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Α 16:00-18:00 Λογοτεχνική γραφή Αντιγόνη Πόμμερ
Β 16:00-18:00 Γραφολογία A: Σύμβολα και μυστικά Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
Α 18:00-20:00 Δημόσιες σχέσεις & επικοινωνία Χάρης Λαζαρόπουλος
Β 18:00-20:00 Γραφολογία Β: Σύμβολα και μυστικά Άνθιμος Σαλκιτζόγλου
Α 20:00-22:00 Δημοσιογραφία & χαρακτηριστικά των ειδήσεων Χάρης Λαζαρόπουλος
Β 20:00-22:00 Κινηματογραφική αφήγηση Σελήνη Παπαγεωργίου
Αθηνά Τσαγκαράκη
Γ 20:00-22:00 Ανακριτική Έλενα Μπολονάση
Δ

ΤΑΧΥΡΡΥΘΜΟ
20:00-22:00

Ντοκιμαντέρ Αργύρης Γιαμάλογλου

ΣΑΒΒΑΤΟ

ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Γ 12:00-13:00 Ορθοφωνία & χρήση της φωνής

Αμέρισσα Φτούλη

Δ 12:00-13:00 Σύγχρονος χορός: Σώμα & ρυθμός

Μαρία Γεροδήμου

Γ 13:00-14:00 Φωνητική:
μουσικό θέατρο

Αμέρισσα Φτούλη

Δ 13:00-14:00 Σύγχρονος χορός: Μουσική, χορός & λόγος

Μαρία Γεροδήμου

Γ 14:00-16:00 Playback theatre

Έλενα Δεσύλλα

Δ 14:00-16:00 Βασικές αρχές υποκριτικής & κινησιολογίας

Άννα Φωτοπούλου

Γ 16:00-18:00 Σκηνοθεσία θεάτρου Παναγιώτης Καποδίστριας
Άννα Φωτοπούλου
Δ 16:00-18:00 Υποκριτική, αυτοσχεδιασμός & θεατρικό παιχνίδι

Έλενα Δεσύλλα

Γ 18:00-20:00 Υποκριτική νεοελληνικού θεάτρου

Πόπη Χριστοδούλου

Δ 18:00-20:00 Τεχνικές αναζήτησης του ρόλου

Άννα Φωτοπούλου

ΚΥΡΙΑΚΗ

ΑΙΘΟΥΣΑ ΩΡΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ
Γ 12:00-14:00 Φωνητική: προετοιμασία τραγουδιού για οντισιόν

Αμέρισσα Φτούλη

Δ 12:00-14:00 Σύγχρονος χορός: Musical

Μαρία Γεροδήμου

Δ 14:00-16:00 Υποκριτική στο μονόλογο: προετοιμασία για ακροάσεις

Έλενα Δεσύλλα

Δ 16:00-18:00 Υποκριτική αρχαίου θεάτρου

Μαρία Τζανουκάκη

Δ 18:00-20:00 Υποκριτική σύγχρονου θεάτρου:
Η τέχνη του μονόπρακτου

Ελένη Μιχαηλίδου

Το κάθε σεμινάριο που επιλέγετε θα γίνεται σε εβδομαδιαία συχνότητα.

Σημείωση: Το πρόγραμμα απευθύνεται για περιορισμένο αριθμό σπουδαστών. Θα τηρηθεί απόλυτη σειρά προτεραιότητας.

Δεν απαιτείται προηγούμενη εμπειρία σε κανένα σεμινάριο.

Κόστος εγγραφής δεν υπάρχει. Η εγγραφή κατοχυρώνεται με την πληρωμή του πρώτου μήνα σπουδών.

Το αναλυτικό κόστος των σεμιναρίων έχει ως εξής:

Αριθμός σεμιναρίων Τιμή μήνα
1ο σεμινάριο 45 ευρώ
2ο σεμινάριο - έκπτωση 10% 40,5 ευρώ
3ο + σεμινάριο - έκπτωση 20% 36 ευρώ

Έκπτωση 10% μηνιαίως για κάθε νέο εγγραφόμενο που έρχεται μαζί σας στο εργαστήρι δημιουργικής γραφής "Tabula Rasa".

Στο τέλος του προγράμματος, όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση πιστοποίησης από το εργαστήρι "Tabula Rasa", για τον κύκλο σεμιναρίων που παρακολούθησαν.

Για δηλώσεις συμμετοχής και εγγραφές, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας στο τηλέφωνο 213 00 24291 ή στο 6940 655 331.

Tabula Rasa
 


Tabula Rasa
Πληροφορίες
Καθηγητές
Τμήματα
Πρόγραμμα Σπουδών
Σεμινάρια
Επιτυχίες σπουδαστών
Δελτία Τύπου
Επικοινωνία
Distance Learning
Photos & Videos

 

Tabula Rasa Blog

 

 
Copyright © 2010-2012. Εργαστήρι Δημιουργικής Γραφής «TABULA RASA»,
Τριών Ιεραρχών 18-20, Τ.Κ.11851, Θησείο, Αθήνα. Τηλέφωνα: 2130024291 - 6940655331

** Αναγνωρισμένο από το κράτος με αριθμό απόφασης ΓΠ/7626/24.04.2012
*** Απαγορεύεται η αναδημοσίευση και η αναπαραγωγή περιεχομένου του παρόντος web site με οποιονδήποτε τρόπο,
ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό ή άλλο, χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια. Νόμος 2121/1993.